آیا پیج رنک گوگل مرده است ؟

آیا پیج رنک گوگل مرده است ؟

با توجه به اینکه گوگل آخرین آپدیت خود را در تاریخ 14 آذر ماه 1392 انجام داده است و تا کنون هیچ آپدیتی از جانب گوگل صورت نگرفته است بر آن شدیم تا ۶ مورد از علائمی را که ثابت میکند گوگل علاقه ی چندانی به آپدیت پیج رنک ها ندارد را برای شما وبمستران عزیز نام برده و هر یک را مورد بحث و بررسی قرار دهیم .
 
اولین نشانه : اطلاعات مربوط به پیج رنک از قسمت گوگل وبمستر حذف شده است .
 
در سال 2009 گوگل طی بیانیه ای اعلام کرد که بخش اطلاعات مربوط به پیج رنک از بخش گوگل وبمستر حذف شده است پس از صدور این بیانیه بلافاصله این بخش از قسمت گوگل وبمستر حذف شد . اما شاید بپرسید که این چه ارتباطی با توقف آپدیت دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گوگل یک شرکت بزرگ در زمینه ی سرچ اینجاین میباشد و بدون هدف و نداشتن برنامه ی مناسب جلو نمیرود در واقع گوگل با این استراتژی در سال 2009 به صورت غیر مستقیم قصد داشته تا طی سال های آتی به آپدیت پیج رنک ها پایان دهد و این به خودی خود نشان دهنده ی استراتژی گوگل میباشد .
 
دومین نشانه : دفعات آپدیت در طول سال ها کاهش یافته است .
 
با بررسی نمودار های موجود متوجه میشویم که از سال 2006 دفعات آپدیت پیج رنک گوگل به طور کاملا واضح افت کرده است .

 

آیا پیج رنک گوگل مرده است ؟

 

سومین نشانه : هرگز تولبار بررسی پیج رنک به مرورگر کروم اضافه نشد .
 
اگر نگاهی به روند تولید مرورگر کروم که محصول شرکت گوگل است بیاندازیم متوجه خواهیم شد که گوگل از ابتدا قصد نداشته است که پیج رنک را در الگوریتم موتور جستجو جا دهد و صرفا جهت تلنگر و داغ کردن مبحث سئو در میان وبمستران آن را به مدت چندین سال آپدیت کرده است .
 
چهارمین نشانه : سورپرایز کردن وبمستران توسط مت کاتز قبل از آخرین آپدیت .
 
در ماه اوکتبر 2013 مت کاتز عوض ارشد وب اسپم گوگل در صفحه ی شخصی مربوط به توییتر خود نوشت که اگر آپدیت اتفاق بیفتد همه شگفت انگیز خواهند شد و همین اتفاق افتاد و در تاریخ 14 آذر ماه 1392گوگل پیج رنک خود را آپدیت کرد این موضوع بیانگر این است که اگر قرار باشد آپدیتی بعد از این وقفه ی طولانی در طی روز ها یا ماه های آینده اتفاق بیفتد توسط مسئولان ارشد گوگل مانند فوق اعلام میشود ( به طور مستقیم یا غیر مستقیم ) اما تا کنون همچین چیزی نبوده و احتمال میرود که از این به بعد هم نخواهد بود .
 
پنجمین نشانه : مت کاتز : فرآیند آپدیت متوقف میشود و قصد راه اندازی مجدد آن را نداریم.
 
در 23 اوکتبر 2013 یعنی دقیقا چندی بعد از آپدیت پیج رنک گوگل مت کاتز به طور غیر مستقیم متوقف شده و قصد تعمیر یا راه اندازی مجدد آن را نداریم . اگر قرار بود روند آپدیت پیج رنک ها ادامه داشته باشد مت کاتز هیچ زمان چنین چیزی را عنوان نمیکرد .
 
ششمین نشانه : پیج رنک به وسیله ای برای افزایش درآمد سودجویان تبدیل شده است.
 
یکی دیگر از مواردی که گوگل را به شدت آزار میدهد استفاده از پیج رنک جهت کسب در آمد توسط سودجویان میباشد . گوگل به شدت این موارد را امری نا حرفه ای خوانده و مورد جریمه قرار میدهد اما از آنجا که تعدا د این افراد زیاد است گوگل تصمیم دیگری را اتخاذ کرده و آن هم متوقف نمودن آپدیت پیج رنک ها است .

 

نتیجه گیری :
 
اگر ۶ علامت فوق را مانند تکه های پازل در کنار هم قرار دهیم متوجه خواهیم شد که گوگل تصمیم خود را به صو ت جدی برای خارج کردن پیج رنک از روند الگوریتم موتور جستجوی خود گرفته است .اگر چه اسناد ارائه شده حاکی از آن است که دیگر عمر پیج رنک به پایان رسیده است اما تصمیم گیرنده ی پایانی خود گوگل است بنابر این نباید امید خود را از دست داده و همچنان کما فی السابق به بهینه سازی سایت خود بپردازید . به امید روزی که گوگل مانند سال های اخیر پیج رنک خود را آپدیت کرده و به این کابوس وحشتناک وبمستران پایان بخشد .


 
این مقاله به صورت کاملا اختصاصی توسط سایت رنک 10تهیه و تنطیم شده است .
هر گونه کپی برداری از مقاله ی فوق تنها با ذکر منبع بلامانع میباشد .


برچسب ها: آیا پیج رنک گوگل مرده است ؟، آپدیت پیج رنک گوگل، تاریخ آپدیت پیج رنک گوگل، پایان عمر پیج رنک گوگل، پیج رنک به وسیله ای برای افزایش درآمد سودجویان تبدیل شده است.، فرآیند آپدیت متوقف میشود و قصد راه اندازی مجدد آن را نداریم.، سایت پیج رنک 10 گوگل،

ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات