بررسی تاثیر اشتراک گذاری مطالب برای افزایش ترافیک

بررسی تاثیر اشتراک گذاری مطالب برای افزایش ترافیک

بررسی تاثیر اشتراک گذاری مطالب برای افزایش ترافیک

یک محتوای هرچند کوتاه و مختصر می تواند منحنی ترافیک بازدید را بالا ببرد و مطلب مورد نظر را به صدر مطالب پربازدید برساند، درمقاله امروز  د رباره ی این موضوع بسیار مهم و نحوه ایجاد یک محتوای تکان دهنده به شما توضیح خواهد داد.

در این تصویر وایت بوردی ! توضیحات مربوط به این مقاله بصوت کامل درج شده است برای نمایش در ابعاد بزرگتر بروی آن کلیک کنید

مقدمه ای بر آنچه میخوانید 

درود بر طرفداران سایت رنک 10 به یکی از نسخه های دیگر وایت بورد رنک 10 خوش آمدید، در این هفته در مورد ایجاد مطالب مفید بحث و گفتگو خواهیم کرد، در این زمانه که به نظر می رسد ورود به دنیای آموزش سئو مقداری قدیمی شده است می خواهیم درمورد محتوای مشهور و با کیفیت صحبت کنیم، مطلبی که بصورت پایه بعد از انتشار مقدار قابل توجهی ترافیک را به سمت خود جذب کند و نه فقط برای مدتی بلکه برای مدتها مورد استفاده قرار گیرد.

شبکه های اجتماعی - گوگل +

شبکه های اجتماعی – گوگل +

بنابراین بیاید نگاهی بیندازیم

تصویری که مشاهده می کنید مربوط به قله صعود یک مطلب مفید در جهت جذب ترافیک بازدیدکننده است، در این نمودار به چارت تحلیل یک مطلب مفید و مشهور اشاره شده است.

چیزی که در این نمودار دیده می شود ترافیک بازدیدکننده و همچنین ماه های سال است.

همانطور که مشاهده می کنید در ماه های January، February و ماه March ترافیک بازدید زیر ۱۰۰۰ است (شاید حدود ۵۰۰ بازدید کننده).

زمانی که محتوای مفیدی در این وبسایت بارگذاری کردم، باعث تغییری اساسی در روند پیشرفت بازدید کننده شد و حدود ۱۰٫۰۰۰ بازدید کننده دریافت کرد اما همانطور که قابل مشاهده است پس از این رشد چشمگیر شاهد سیر نزولی طبیعی ترافیک خواهیم بود، این کاهش ترافیک در این مرحله از کاهش ترافیک در حالت های قبل بسیار متفاوت تر است به طوری که در حالت افت بازدید کننده شاهد ۱۰۰۰، ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ بازدید کننده هستیم در صورتی که در حالت قبل در حدود ۵۰۰ بازدید کننده داشتیم.

این اتفاق چرا رخ می دهد؟

اکثر افرادی که با چنین چارت ها و نمودار های تحلیلی روبرو می شوند به این فکر می افتند که دلیل این نوع پدیده چیست و چگونه می توان این عمل را دوباره تکرار کرد، در رابطه با تکرار های معروف و در واقع تکنیک های که ما را چند باره به چنین نتایجی می رساند در هفته قبل صحبت کردیم که اساسا بر پایه ایجاد یک محتوا بود، محتوایی خوب که نتیجه آن دریافت دنبال کنندگان بیشتر و همچنین محبوبیت بیشتر در شبکه های اجتماعی است، بنابراین از حالا به بعد درصورتی که قصد ایجاد محتوایی را داشته باشید به دنبال تقویت آن و عامیانه تر کردن آن محتوا خواهید بود و درنتیجه مخاطبان بیشتری را خواهید داشت و مطالب شما هم بیشتر در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری می شوند چرا که به نظر مخاطبان مطالب شما بسیار برای آنها و مخاطبانشان مفید خواهد بود، بنابراین مطالب دیگر شما هم بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

در پی انتشار مطالب مفید خبرخوان ها و همچنین مشترکین بیشتری به سمت شما خواهند آمد چرا بیشتر مشتاق می شوند تا بدانند تفکر شما چیست و چه چیز جدیدی منتشر کرده اید.

همچنین جستجو هایی بیشتر از برند شما انجام می شوند چرا که کاربران آنلاین علاقه مند می شوند تا درمورد کار شما بیشتر بدانند.

وبسایت شما به طور مداوم بوکمارک می شود و ترافیک بیشتری را جذب می کنید و بزرگترین نتیجه ای که از عملکرد شما می توان دریافت کرد بهبود وضعیت SEO وبسایت شما به واسطه مشهوریت شما در بین کاربرانتان است که می توانند با پیوند دادن به وبسایت شما به وضعیت SEO وبسایت شما بهبود ببخشند.

شبکه های اجتماعی - توئیتر

شبکه های اجتماعی – توئیتر

اما عامل های تعیین کننده دیگری هم در این موضوع دخیل هستند و شما کسی هستید که لازم است تا به تمام این عامل ها توجه داشته باشید.

چگونه چنین نتیجه ای بدست می آید؟

چگونه محتوایی ایجاد کنیم که نتایج ذکر شده را به دنبال داشته باشد، خوب در این مقاله هم مروری داریم بر مواردی که در جلسه هفته قبل بیان شد، اما خوب موارد و نکات تازه ای هم در این مورد اضافه می کنیم.

این مقاله فقط به ایجاد یک محتوای خوب و با کیفیت نمی پردازد بلکه به ایجاد انواع مطالب خاص و منحصر بفرد می پردازد، بنابراین اولین چیزی که برای ایجاد چنین محتوایی به آن نیازمندید یک درک و تفکر عمیق است ونیازی نیست مواردی که کاربران و یا مشتریان شما به آنها علاقه مندند الزاما مورد توجه قرار گیرد اما یک درک عمیق از مواردی که باعث تاثیر گذاری بروی کاربران می شود نیز لازم است.

این مسئله باعث افزایش در افراد اشتراک گذارنده مطالب شما و همچنین دنبال کنندگان شما در شبکه های مجازی می شود که این مسئله یکی از ابزار مهم در افزایش محبوبیت شما و افزایش ترافیک بازدید کننده و همچنین رتبه وبسایت شما می شود که تمامی اینها از درکی عمیق از نیاز کاربران شما سرچشمه می گیرد.

بعد از رعایت موارد بالا حالا شما نیاز به یک نوع همدلی از طرف کاربران خود دارید تا یک تجربه بسیار خوب را با آنها به اشتراک بگذارید، بنابراین به طور مثال اگر شما متوجه شده اید که اکثر کاربران شما توسط تلفن های هوشمند خود به وبسایت شما سر می زنند و مطالب شما را با تلفن هوشمند به اشتراک می گذارند، بنابراین بهتر است تا به کاربران خود تجربه ای بهتر از گشت گذار در وبسایت خود را با ورژن موبایل و دسکتاپ بدهید؛ نه فقط رعایت کردن واکنش گرا بودن طراحی وبسایت بلکه طرح و نوع دیگری از ظاهر را به آنها نشان دهید و آیتم های همیشگی را تغییر دهید؛ همچنین باید به مواردی که باعث کاهش بازدید کنندگان و کاربران هم می شود توجه کنید، بنابراین نمایش پیام های ویژه، تبلیغات، PopUp ها و محصولات فروشگاهی باعث ترک شدن وبسایت شما می شود و مطلبی که انتظار می رفت خیلی بیشتر معروف شود با رعایت نکردن این موارد با اشتراک گذاری کمتری مواجه می شود.

ویژگی ها و موارد منحصر بفرد است که محتوای شما را از دیگری متفاوت می سازد؛ در واقع یکی از دلایلی که یک مطلب یا مقاله معروف نمی شود منحصر بفرد نبودن آن است، اینکه چیز جدیدی برای بیان نداشته باشد یا نوآوری در آن ایجاد نشده باشد.

یک محتوای خوب و مفید نوعی نگرش جدید را نیز در افکار ایجاد می کند و باعث ایجاد یک رقابت مفید می شود.

یکی دیگر از دلایل کاهش محبوبیت و در واقع نقطه بحرانی این مبحث نبود پشتیبانی و همچنین آزادی بیان در برخی وبسایت هاست.

در واقع برخی از وبسایت ها بروی محتوای خوب برای اهداف خود سرمایه گذاری می کنند و به شدت منتظر نتیجه آن هستند که این نوع نگرش نادرست است و نباید چنین افکاری را در اداره کردن یک وبسایت بکار برد.

نکته ای دیگر که ضروری به حساب نمی آید اما رعایت آن موثر و کمک کننده است ایجاد یک محیط ارتباط جمعی است، لازم نیست این محیط و اجتماع چندین هزار عضو داشته باشد حتی یک گروه ارتباطی با ۱۰۰ عضو هم می تواند پتانسیل معروف شدن و جهانی شدن را ایجاد کند.

و در آخر هم باید به موضوع تبلیغات هم اشاره ای کرد، بهتر است که بصورت منطقی و نه بیش از حد نوعی مسابقات تبلیغاتی نیز بین برند و مطالب خود ایجاد کنید.

مثلا ممکن است بار ها با وبسایت های تبلیغاتی روبروشده باشید که مثلا نوعی موسیقی را بعد از ورود شما به وبسایت بصورت خودکار پخش می کند، بنابراین این موضوع به فکر شما می رسد که واقعا چه هدفی در پی این کار وجود دارد و پاسخی که می توان به این سوال داد “هدف تبلیغاتی” است؛ اکثر دارندگان این نوع وبسایت ها بر این باور هستند که کاربران و بازدیدکنندگان به این وارد اهمیت نمی دهند، این حرف درست است اما بسیاری از بازدیدکنندگان هم بروی این موارد بسیار حساس هستند و هرگونه اهداف و مطالب تبلیغاتی را کاملا از دیگر موارد جدا می کنند و نگرشی دیگر به این موارد خواهند داشت.

بنابراین من به شما پیشنهاد می کنم زمانی که قصد ایجاد یک محتوای بسیار ماهرانه را دارید حتما به این نکات توجه کنید و همچنین بیشترین توجه خود را بروی مواردی متمرکز کنید که باعث کاهش محبوبیت یک وبسایت یا یک مطلب می شود.

اگر شما دارای یک کسب و کار کوچک هستید مسلما به نکات اشاره شده کمتر توجه می کنید و اگر هم شما نوعی منتشر کننده بزرگ هستید به این موارد توجه می کنید و به آنها اهمیت می دهید.

بسیار خوب، ممنون که تا اینجا با این مقاله همراه بودید، لطفا تجربیات خود را پس از رعایت کردن نکات انتشار نظربرای ما ارسال کنید.برچسب ها: بررسی تاثیر اشتراک گذاری مطالب برای افزایش ترافیک، آموزش سئو، استفاده از شبکه های اجتماعی، تاثیر فیس بوک بر سئو، تاثیر گوگل پلاس بر سئو، سئو، شبکه های اجتماعی،

ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic