چه موقع ربات گوگل به سایت سر می زند؟

چه موقع ربات گوگل به سایت سر می زند؟


چه وقت ربات گوگل به سایت سر می زند؟

 

برای بعضی مدیران سایت ربات گوگل زیاد به سراغ سایت آن ها می آید.(و این باعث مصرف پهنای باند می شود). ولی برای بعضی ها خیلی دیر این کار را انجام می دهد. بعضی ها هم نگران این هستند که سایتشان توسط گوگل پیدا نشود و در نتایج قرار نگیرد.
در حال حاظر گوگل در بعضی مواقع سایت جدید شما را مرور می کند. و در زمانی که سایت شما به طور منظم بروز رسانی شود سریعتر به سایت شما سر میزند. ولی شما می توانید فعالیت ربات گوگل را کنترل کنید.
برای این که بتوانید ربات گوگل را کنترل کنید می توانید از robots.txt استفاده کنید. این فایل با فرمت ASCII که در شاخه روت سایت خود قرار می دهید. برای مثال، اگر آدرس شما http://www.ranke10.ir است ، فایل باید در این مسیر قابل مشاهد باشد. http://www.ranke10.ir/robots.txt
، شما می توانید از این فایل برای کنترل ایندکس تصاویر و غیره استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از این فایل یک یا چند شاخه را از دسترسی ربات ها محدود کنید. کافیست در خط اول نام ربات را وارد کرده و در خط بعد شاخه ها را وارد کنید.
این فایل نمونه robots.txt تمامی ربات ها را برای دسترسی به شاخه تصاویر و کد Perl و ربات گوگل را از دسترسی به شاخه و آدرس copyright مسدود می کند.

برای کنترل کردن میزان رجوع ربات های گوگل، باید در Google Webmaster Tools عضو شوید (که آموزش آن را در آینده به صورت مفصل خواهم داد) و در آن جا میزان مراجعه ربات گوگل را مشخص کنید.
باید این را مورد نظر داشته باشید که هیچ کدام از این متد ها ۱۰۰% نیستند. برای سوپاپ اطمینان می تونیم از کد های متا استفاده کنیم. مثلا با کد زیر به گوگل میگیم که این سایت را ایندکس نکند:
<meta name=“robots” content=“NOINDEX”>

توسط کد زیر به گوگل می فهمانیم که این سایت را دنبال نکن:
<meta name=“robots” content=“NOFOLLOW”>

گوگل این ۲ متا را متوجه می شود ولی موتور های جستجوی دیگر این کار را امکان دارد انجام ندهند. برای همین بهترین گزینه همان robots.txt است.

 

با اینکه بیشتر بخش های جستجو بصورت الگوریتمی هستند و توسط ربات گوگل فعالیت می کنند ، ولی مطمئنا گوگل تیمی از بازدیدکننده های انسانی در اختیار دارد (برای دقت بالاتر در مجازات)

برخی چیزها که پتانسیل بررسی دستی سایت شما را دارند بشرح زیر است:

  1. اضافه کردن حجم بالایی از مطلب در زمانی کوتاه
  2. سرعت بسیار بالا در ساختن لینک
  3. مطالب تکراری
  4. لینک های خراب

اگر شما واقعا در حال فعالیت صحیح باشید بنابراین چیزی برای مخفی کردن ندارید ، بنابراین مهم نیست که کارمندان گوگل از سایت شما دیدن کنند.

گوگل وبمستر

در مرحله ی اول یک حساب کاربری در گوگل وبمستر برای خودتون ایجاد کنید. اگر آدرس جیمیل داشته باشید این کار به راحتی امکان پذیره. همچنین سایت خود را از طریق
گوگل وبمستر امکانی دارد که میتوانید از طریق اون تقاضای ایندکس شدن سایت و یا صفحات مشخصی از اون که به تازگی ایجاد یا آپدیت شدن رو بدید. برای اینکار وارد حساب کاربری گوگل وبمستر خود شوید و در قسمت سایدبار  در بخش Crawl روی گزینه Fetch as Google  کلیک کنید و در فیلد ظاهر شده آدرس مورد نظر خودتون رو وارد کنید و روی دکمه Fetch  کلیک کنید با اینکار وضعیت به حالت Successful در می‌آید که برای ثبت نهایی  بر روی Submit to index کلیک کنید. این کار باعث افزایش سرعت در ایندکس صفحات میشود.
این لینک به گوگل معرفی کنید.

 

 

سایت مپ

نقشه سایت خود را بسازید و حتما آن را در گوگل وبمستر ثبت کنید. نقشه سایت برای ربات های گوگل ساخته میشود و به مثابه نقشه راه برای آنهاست و همین موضوع باعث میشود که ایندکس صفحات به سرعت بالاتری انجام شود. برای افزودن سایت مپ در گوگل وبمستر بر روی بخش Crawl  در سایدبار کلیک کرده سپس گزینه Sitemap را در انتخاب کنید و در فیلد مربوطه Sitemap.xml را تایپ کنید در نهایت روی دکمه  Add/Test Sitemap کلیک کنید و سایت مپ سایت خود را اضافه و Sumbit کنید.برچسب ها: چه موقع ربات گوگل به سایت سر می زند؟، چه وقت ربات گوگل به سایت سر می زند؟، گوگل وبمستر، زمان اپدیت ایندکس های سایت، روبوت گوگل چه زمانی به سایت سر میزند، هر سایت در روز چند بار توسط ربات گوگل بررسی میشود، راه های افزایش سرعت ایندکس سایت،

ادامه مطلب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic